Това е едно от най-красивите места на Земята. Кейптаун е вторият по население град в Южна Африка и най-големият в района. Разположен е в подножието на планината Тейбъл, която се бори за място в класацията на Новите седем чудеса на света. Зад нея се вижда легендарният Дяволски връх, а Картината се допълва от красиви бели плажове и полуостров Кейп, известен с уникалната си флора, пълноводните реки и природата, като цяло.

В Кейптаун хората имат друго усещане за живота. Те живеят за да се радват и наслаждават. Ако някога отидете там, не пропускайте да отделите малко време и да се разходите из зелените долини сред пъстрите цветя, да видите кристалночистите реки и спиращите дъха планини. Ще усетите спокойствието и хармонията, които са присъщи за това уникално място.

Като изключително атрактивна туристическа дестинация, градът предлага безброй развлечения и удоволствия. Търсачите на силни изживявания могат да се гмурнат в клетка сред акулите и да усетят опасната близост на кръвожадните хищници, които достига до 7 метра дължина. За любителите на животните и природата пък има организирани обиколки сред дивата природа, където ще ви обясняват всичко за животинския свят. В края на деня можете да посетите някои от многобройните спа центрове или да отидете на голф игрището с приятели. През тази година в града ще се проведе и FIFA 2010 така че, ако сте футболен запалянко, това е мястото за вас.
![stadium[1]](https://iskamdaznam.com/wp-content/uploads/2023/12/stadium1.jpg)
Продължете да четете
Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.
Вход Регистрация

Neveroiatni mesta, tolkova krasivi i tolkova ekzoti4ni.. no dali e i bezopasno da se posetqt tezi mesta???
chak puk ekzotichni, tam jiveiat milioni sushtestva kato tebe i mene, kakvo mu e ekzotichnoto.
jestoki opasnosti debnat NAVSIAKADE, no tova vuzprepiatsvalo li e niakoga chovek (ili NEchovek) da otide, da vidi.
Veni Vidi Vici
veroiatno se seshtash….
Снимките са страхотни, поздравления за статията
Ако ходите там в никакъв случай не се разхождайте през нощта.Неотдавна нашия кораб беше на ремонт там и още първата вечер наръгаха 3-4 пъти с нож един от моряците.Добре,че се размина и той остана жив!
Преди години ходих в Кейптаун,ходихме някъде много на юг в някакъв резерват,където се виждаше Индийският и Атлантическият океани как се сливат…А в обиколка ни показаха подземна болница,която е била построена по време на втората световна война..Очаквали Хитлер да нападне Ю.Африка.В центъра на града имаше пет етажен магазин под земята…Да и от мен съвет не оставяйте на улицата нощем,а там залезите са много къси…
много е красиво.5 етажният магазин се казва ;сенчъри сити;