Да обикаляш света в търсене на партньор, но повикът ти да не получава отговор звучи ужасяващо и тъжно. Затова мнозина са съпричастни с 52 – най-самотният кит на планетата.
Самотникът, кръстен на 52-херцовите сигнали които издава, принадлежи към неизвестен, неидентифициран досега вид. Проблемът е, че звуците му са с доста по-висока честота от тези, които другите китове по света разпознават и споделят. Затова 52 броди сам из океана, година след година, отчаяно търсещ своята половинка.
Интересното е, че 52 всъщност никога не е бил забелязван – единствено любовните му песни са прихващани от сонарите, но винаги е бил сам. Този феномен е толкова интригуващ, че учените следят много внимателно звуците още от първото им записване от Уилям Уаткинс през 1989г.
Продължете да четете
Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.
Вход Регистрация
