Още

    Бомбардировките в Сирия или как функционират ракетите “Tomahawk”

    Миналата седмица САЩ изстреляха 59 ракети Tomahawk, за да унищожат сирийска въздушна база по повод това, че режимът на Асад е използвал химически оръжия срещу народа си.

    Ракетите, които са били изстреляни от кораб, разположен в Средиземно море, са имали за цел al-Shayrat Air Base в провинция Хомс, като се подозира, че именно от това място са излетели самолетите, носещи на борда си смъртоносния, нервопаралитичен газ.

    Но как всъщност функционират тези ракети и в състояние ли са те да бъдат насочени с необходимата прецизност, при положение, че няма пилот в близост, който да ги направлява?

    Продължете да четете

    Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.

    Вход Регистрация

    Още публикации

    Коментари

    ВАШИЯТ КОМЕНТАР

    Моля, въведете коментар!
    Моля, въведете името си тук

    Най-нови