Миналата седмица САЩ изстреляха 59 ракети Tomahawk, за да унищожат сирийска въздушна база по повод това, че режимът на Асад е използвал химически оръжия срещу народа си.
Ракетите, които са били изстреляни от кораб, разположен в Средиземно море, са имали за цел al-Shayrat Air Base в провинция Хомс, като се подозира, че именно от това място са излетели самолетите, носещи на борда си смъртоносния, нервопаралитичен газ.
Но как всъщност функционират тези ракети и в състояние ли са те да бъдат насочени с необходимата прецизност, при положение, че няма пилот в близост, който да ги направлява?
Продължете да четете
Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.
Вход Регистрация
