Още

    Дали изчезването на динозаврите се е превърнало в причината, поради която сме активни денем?

    Когато динозаврите ги няма, бозайниците излизат от скривалищата си.

    Това е основната идея зад хипотезата, наречена „nocturnal bottleneck hypothesys”, предложена още през 1942 година. Според нея единственият начин бозайниците да са оцелели в свят, в който доминират динозаври, е като се укриват и спят през деня и стават активни нощем.

    Учените отдавна смятат, че най-ранните предшественици на бозайниците са били нощни животни и скорошно проучване (от ноември 2017 година), публикувано в „Nature Ecology & Evolution Journal” ни предоставя вероятния период, през който млекопитаещите са станали активни през деня.

    Продължете да четете

    Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.

    Вход Регистрация

    Още публикации

    Коментари

    ВАШИЯТ КОМЕНТАР

    Моля, въведете коментар!
    Моля, въведете името си тук

    Най-нови