Когато динозаврите ги няма, бозайниците излизат от скривалищата си.
Това е основната идея зад хипотезата, наречена „nocturnal bottleneck hypothesys”, предложена още през 1942 година. Според нея единственият начин бозайниците да са оцелели в свят, в който доминират динозаври, е като се укриват и спят през деня и стават активни нощем.
Учените отдавна смятат, че най-ранните предшественици на бозайниците са били нощни животни и скорошно проучване (от ноември 2017 година), публикувано в „Nature Ecology & Evolution Journal” ни предоставя вероятния период, през който млекопитаещите са станали активни през деня.
Продължете да четете
Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.
Вход Регистрация
