Англичанинът Пърси Фосет, който пътешествал из Бразилия в началото на ХХ-ти век, изчезнал завинаги в джунглата. От него останала само книга с бележки за пътешествието му. Нарекли я „Незавършеното пътуване”…
На страница 133 в дневника си Фосет пише:
„- На Кари живеят бели индианци – каза ми управителят. Брат ми веднъж тръгна с гемия нагоре по Тауман. Тогава той и хората му били нападнати от високи, красиви, добре сложени диваци, които имали чиста бяла кожа, червена коса и сини очи. Те се биели като дяволи, а когато брат ми убил един от тях, другите взели тялото му и избягали“.
Продължете да четете
Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.
Вход Регистрация
