Продължаваме с разказите за още няколко случая на премълчани радиоактивни аварии в СССР
Краматорска ампула
Тази история не е свързана с големи технологични бедствия и има по-скоро битов мащаб. Но точно затова на мнозина изглежда най-страшно и необяснимо. Всичко започнало с факта, че в една от гранитните кариери на Донецката област, в Украинската ССР, се изгубила ампула с радиоактивен цезий-137. Това опасно вещество било използвано в измервателно устройство – нивомер. Загубата на радиоактивното вещество довело до разследване.

Претърсили цялата кариера, и като не намериха нищо, разбрали, че ампулата може да заминала заедно с материалите до един от многото клиенти на предприятието. Всички клиенти на строителния материал били предупредени и помолени да бъдат бдителни, докато проблема не бъде отстранен.
Продължете да четете
Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.
Вход Регистрация

Още не сте овладели разпада обеци 3 уотър Чернобил фокусима!!!!!!!!!!!!