Олмеките се появили в южната част на Мексиканския залив преди 3 хиляди години. Те били многоброен и високообразован народ. Откъде са дошли в Южно Мексико, не е известно.
С течение на времето, мистериозната цивилизация потънала в забрава и на нейните земи се заселили други индиански племена. Именно тези други племена, ацтеките наричали „олмеки“, което означавало “хора от страната на каучука”. Впоследствие, това название преминало към древната изчезнала цивилизация и тя също била назована така, въпреки че между древния народ и съвременниците на ацтеките нямало нищо общо.
Цивилизацията на олмеките изчезнала в самото начало на нашата ера. А нейната култура се смята за основна на територията на Централна Америка – по статуса си тя е аналогична на културата на Древен Египет, т.е. смята се за “майка” на другите култури на американския континент.
Продължете да четете
Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.
Вход Регистрация
