Асирия се смята за първата империя в историята на човечеството. Държавата, в която процъфтявал култът към силата и жестокостта, съществувала до 605 г. пр. Хр. когато била унищожена от обединените сили на Вавилон и Мидия.
През II-ро хилядолетие пр. Хр. климатът на Арабския полуостров се влошил. Това принудило местните племена да напуснат родните си земи в търсене на по-добър живот. Сред тях били и асирийците. За нова родина те избрали долината на река Тигър и основали на брега й град Ашур.
Продължете да четете
Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.
Вход Регистрация


Прекрасна статия.