Изключително рядко състояние, наречено „синдром на ходещите трупове“, оставя у страдащите чувството, че са зомбита.
Френският невролог Жул Котард пръв открива заболяването през далечната 1880 г. Състоянието оставя у пациента налудничави вярвания, вариращи от усещането за липса на вътрешни органи до обявяване на клинична смърт.
Мадмозел Х – една от първите пациентки, диагностицирана със заболяването, се оплаквала, че липсват части от тялото й, включително мозъка и стомаха й.
Продължете да четете
Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.
Вход Регистрация
