Още

    Германия забрани месото на официални събития

    Безпрецедентен ход – германският министър на околната среда забрани месото на официални събития в страната, давайки възможност единствено за вегетариански кетъринг, за да „постави добър пример за опазване на климата“.

    Германия вече е една от най-развитите страни в света и тази стъпка е част от плана на министерството на околната среда да излезе още крачка пред всички останали. Като първата правителствена агенция, която забранява месото на официални събития, те се надяват да стимулират екосъобразната консумация и да подчертаят последиците от консумацията на месо.

    Продължете да четете

    Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.

    Вход Регистрация

    Още публикации

    Коментари

    ВАШИЯТ КОМЕНТАР

    Моля, въведете коментар!
    Моля, въведете името си тук

    Най-нови