Още

    Големият смог в Лондон, който убива 12 000 души

    Големият смог в Лондон помрачава града на 5.12.1952 година. Странна мъгла, жълто-черна на цвят и толкова гъста, че никой от жителите на вечно мъгливия Лондон не бил виждал през живота си. Освен това смогът имал мирис на химикали. Хората, които били навън, започнали да се задушават, неспособни да вдишват гъстия, почти непрозрачен въздух.

    Макар все още да не знаели, лондончани изпитват онова, което по-късно става известно като едно от най-опасните екологични бедствия. Преди смогът да се вдигне изцяло от града, 12 000 души ще загинат, а на експертите ще им отнеме почти 65 години, за да открият източника на проблема.

    Големият смог е причинен вследствие на няколко нещастни съвпадения.

    Продължете да четете

    Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.

    Вход Регистрация

    Още публикации

    Коментари

    ВАШИЯТ КОМЕНТАР

    Моля, въведете коментар!
    Моля, въведете името си тук

    Най-нови