Китай изстреля първата си лунна сонда в понеделник, което ще я направи третата нация – след САЩ и Съветския съюз – кацнала на Луната.
Сондата Chang’e-3 излетя с ракета Long March 3B в провинция Съчуан и се очаква да се приземи на лунната повърхност в средата на месеца.
Новата мисия се случва само десетилетие, след като страната изпрати своят първи астронавт в космоса. За разлика от мисиите на САЩ и Съветския съюз обаче, Chang’e-3 ще може да изследва повърхността предварително, за да определи безопасно място за кацане.
Продължете да четете
Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.
Вход Регистрация
