Още

    Климатичната война

    Какво се случва с времето по света? В Африка през горещото лято изведнъж се сипе градушка, а в Сибир през декември е като пролет. Неочаквано се събуждат спящи вулкани, върху крайбрежните градове връхлитат страховити цунамита. Тук-там се говори за някаква „климатична война“. Ако това е вярно и някъде в секретни лаборатории се разработват методи за управление на климата, нищо чудно човечеството да е изправено пред опасност, по-голяма от ядрената…

    Двете суперсили СССР и САЩ започнали да се обвиняват взаимно в климатична война през 1970-те години. Разсекретените архиви показват, че такива програми наистина съществували. Но докъде са стигнали?

    Известно е, че по време на Виетнамската война (1957г.-1975г.) американците използвали химикали за изменението на климата. Така увеличили валежите с около 30%, по този начин напълно размили и разрушили „пътеката Хо Ши Мин“ – по която виетнамците превозвали оръжие и храна.

    Продължете да четете

    Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.

    Вход Регистрация

    Още публикации

    Коментари

    ВАШИЯТ КОМЕНТАР

    Моля, въведете коментар!
    Моля, въведете името си тук

    Най-нови