Може би един от най-необичайните музеи в света е открит на 31 октомври 2018 г. в шведския град Малмьо. Нарича се Музей на отвратителната храна. В момента той е единственият музей от този вид и би било по-правилно да го наричаме не музей, а изложба, тъй като работи само три месеца – от края на октомври до края на януари следващата година.
Организаторът на необичайния музей Самуел Уест казва, че сред експонатите ще има само онези ястия и продукти, които не всеки ще рискува да опита, а у повечето хора те не предизвикват апетит, а по-скоро обратното. Но Самуел Уест смята, че тази изложба ще бъде в състояние да промени отношението на хората към необичайни храни и да привлече общественото внимание към един голям проблем – недостига на храна в света.
Продължете да четете
Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.
Вход Регистрация


На входа на музея Mc Donalds – на изхода KFC :)))