Виелицата от 1888г.

Наричана още “Големият бял ураган”, тази чудовищна виелица затрупва североизточните щати под 1,30м. сняг. В големите градове като Ню Йорк, вятърът духа с над 70км/ч, образувайки огромни 15-метрови преспи. Когато снегът започва да се разтапя се образуват огромни наводнения, което пречи на работата на пожарната. Само от последвали пожари загубите се изчисляват на 25 милиона долара и 400 човешки живота.
Големият сняг от 1717г.

Продължете да четете
Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.
Вход Регистрация
