Още

    Нови проучвания предполагат, че салмонелата е унищожила ацтеките

    В един от най-мрачните епизоди от историята ацтеките преживяват епидемия, която отнема живота на милиони.  До голяма степен е прието, че всичко започва с пристигането на европейските изследователи, с които „идват“ и новите болести, за които ацтеките нямат имунитет. Милиони хора умират още при първата епидемия от вариола (едра шарка) през 1519-1520 година.

    По време на следващата епидемия – 25 години по-късно, загиват между 5 и 15 милиона души. Местните започнали да наричат болестта „cocoliztli”, което означава „мор“ на езика на ацтеките науатъл.

    След двете епидемии измира общо 80% от населението на ацтеките, а векове след това все още остават важни въпроси, на които няма отговор. Какво причинява тези опасни събития, които унищожават толкова много хора?

    Продължете да четете

    Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.

    Вход Регистрация

    Още публикации

    Коментари

    ВАШИЯТ КОМЕНТАР

    Моля, въведете коментар!
    Моля, въведете името си тук

    Най-нови