Още

    „Щом нямат хляб, да ядат пасти!“ – фразата, станала повод за обезглавяването на Мария-Антоанета

    Кой не е чувал (в смисъл „чел“) прочутата фраза, изречена, както твърдят, от френската кралица Мария-Антоанета: „Щом нямат хляб, да ядат пасти!“?

    Вече над 200 години това изречение, по нечие ловко внушение, е символ на глупостта, коравосърдечието и жестокостта на монархията като политическа система. И наистина, що за глупав и откъснат от живота човек трябва да си, за да смяташ, че хора, които нямат дори хляб, ще разполагат с пасти, та да заситят глада си?

    Но в логиката има едно желязно правило: всяко нещо, което изглежда глупаво, обикновено не е вярно. Причините са доста тривиални.

    Продължете да четете

    Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.

    Вход Регистрация

    Още публикации

    Коментари

    ВАШИЯТ КОМЕНТАР

    Моля, въведете коментар!
    Моля, въведете името си тук

    Най-нови