Кой не е чувал (в смисъл „чел“) прочутата фраза, изречена, както твърдят, от френската кралица Мария-Антоанета: „Щом нямат хляб, да ядат пасти!“?
Вече над 200 години това изречение, по нечие ловко внушение, е символ на глупостта, коравосърдечието и жестокостта на монархията като политическа система. И наистина, що за глупав и откъснат от живота човек трябва да си, за да смяташ, че хора, които нямат дори хляб, ще разполагат с пасти, та да заситят глада си?
Но в логиката има едно желязно правило: всяко нещо, което изглежда глупаво, обикновено не е вярно. Причините са доста тривиални.
Продължете да четете
Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.
Вход Регистрация
