Учените винаги са се стремели да провеждат експерименти, сред тях мнозина са се насочвали към опити с живи същества – животни или хора. За да провеждат своите опити, лекарите трябва да са безпристрастни и безчувствени, но някои от експериментаторите са проявявали чист садизъм към опитните си жертви.
Проявите на жестокост са надминавали научния интерес, или той по-скоро е бил оправдание за ужасните им занимания. Ако не бяха довели до някои научни открития, с които да се похвалят, сигурно никой никога не би разбрал за ужасяващи експерименти, правени в миналото.

Продължете да четете
Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.
Вход Регистрация

Повечето участници отказали да го направят, но в крайна сметка две трети от тях се съгласили.
Интересно, 2/3 не е ли “повечето”?