Още

    Защо Хитлер обявил война на Америка?

    Сред мнозина историци е разпространено мнението, че в началото на зимата на 1941-1942 г. коварната, милитаристична Япония подло принудила Третия райх да участва в абсолютно ненужното му военно противостояние с Америка. Подобен ход бил нежелателен за Хитлер. Той уж не искал да обявява война на САЩ, но направил това поради съюзническите си задължения към Япония и противно на собствените си планове.

    Но в същото време възниква един логичен въпрос: „Как се случило, че на 22 юни 1941 г. тези „съюзнически задължения“ не принудили Япония да обяви война на Съветския съюз – а малко по-късно същите „съюзнически задължения“ по странен начин „принудили” Третия райх да обяви война на Америка?

    Продължете да четете

    Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.

    Вход Регистрация

    Още публикации

    Коментари

    ВАШИЯТ КОМЕНТАР

    Моля, въведете коментар!
    Моля, въведете името си тук

    Най-нови