Ако крещиш в Космоса, няма да чуеш гласа си!
Звукът, който чуваме, е вибрацията на въздуха, т.нар. звукови вълни. В Космоса няма въздух, което означава, че не може да има звукови вълни. В същото време, радиовълните и светлинните вълни се разпространяват лесно в космическото пространство, което е разбираемо – за тях не е нужен въздух.
Защо космическото пространство е тъмно?
В Космоса светлината е толкова малко, че човешкото око не може да я види.
Колко боклук е оставило човечеството в Космоса?

Продължете да четете
Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.
Вход Регистрация

Ако крещиш в космоса,няма да чуеш гласа си!
Абсолютно гршно!Ние чуваме собствения си глас с вътрешното ухо и не ни трябва атмосфера за това!Пишеш глупости1