Още

    Александра Давид-Неел е един от най-легендарните пътешественици

    Александра Давид-Неел е един от най-легендарните пътешественици. Родена през 1868г във Франция, още като дете тя избягва от родителите си и тръгва да пътешества из Франция и Испания на велосипед. По-късно заминава за Лондон, за да учи музика, но се запознава с основателя на теософтското общество Елена Блаватска, която запалва интереса й с разказите си за Тибет. На 20 години е приета в Международния смесен масонски орден на истинския човек, а две по-години по-късно заминава за Индия. на 21 години тя започва да се интересува от приключенските романи на Жул Верн и слуша разказите на географа Елизе Реклю за страните, които е посещавал.

    Прави изключително опасни пътешествия до Виетнам, Япония и Тибет. Дегизира се като просякиня и преминава планински проход на височина почти 6км през зимата, за да достигне до Лхаса. По пътя става свидетел на убийства и битки, води преговори с военачалници, за да премине свободно, минава през Монголия и пустинята Гоби, разболява се и й се налага да вари ботушите си, за да не умре от глад. В Сиким живее в пещера и изучава духовенство. През 1912г. става доктор по философия и получава първият докторат, връчен на жена в Европа. Написва повече от 30 книги за източната религия, философията и пътешествията си. Александра Давид-Неел умира малко преди да навърши 101 години.

    Следете ни и във Facebook за още интересно съдържание!

    Продължете да четете

    Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.

    Вход Регистрация

    Още публикации

    Коментари

    ВАШИЯТ КОМЕНТАР

    Моля, въведете коментар!
    Моля, въведете името си тук

    Най-нови