Още

    Голямата диамантена измама на 1872 година

    През 1872 година Уилям Ралстън е най-богатият мъж в Калифорния. Треската за злато и сребро се случват толкова бързо, че жителите на Америка очакват следващото голямо откритие. Така че, когато двама мъже се появяват на прага на банката, носещи торба със загадъчно съдържание, предчувствието, че нещо ново и огромно е открито, се засилва.

    Една вечер през 1872 година двамата мъже на име Филип Арнолд и Джон Слак се появяват в банката на Джордж Робъртс. Те твърдят, че носят нещо изключително ценно, което искат да съхранят в трезора на банката, но не казват какво точно е то. Арнолд, който говори повече от партньора си, споменава нещо за „груби диаманти“, но двамата отказват да споделят повече. Освен това, те искат от Робъртс също да не споменава нищо на никого.

    Уилям Ралстън

    Продължете да четете

    Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.

    Вход Регистрация

    Още публикации

    Коментари

    ВАШИЯТ КОМЕНТАР

    Моля, въведете коментар!
    Моля, въведете името си тук

    Най-нови