Още

    Холандската кухня през ХVІІ-ти век – зеленчуци, сирене и много-много бира

    През ХVІІ-ти век ястията в холандската кухня били тежки, много засищащи – и, в същото време, набързо приготвени. По онова време абат Сартр пише:

    „Масло, сирене, сланина – това са ястия, които не изискват много внимание. А бульонът им не е нищо друго, освен вода, в която са хвърлени много сол, индийско орехче, ориз и скълцано месо. Няма никакъв вкус. Тази помия ясно показва, че не е нужен повече от час, за да я приготвите”.

    Цял час – това е доста щедро предположение, ако се вгледаме в рецептата. Що се отнася до индийското орехче, добавяли го само в тържествени случаи, защото въпреки оживената търговия, подправките все още били изключително скъпи. По същото време парижките готвачи готвели своите бульони по половин ден.

    Продължете да четете

    Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.

    Вход Регистрация

    Още публикации

    Коментари

    ВАШИЯТ КОМЕНТАР

    Моля, въведете коментар!
    Моля, въведете името си тук

    Най-нови