Още

    НАСА представи план за заселване на Марс до 30 години

    НАСА представи подробен план за изпращане на хора на Марс през следващите няколко десетилетия. Докладът от 36 страници обяснява технологиите и инфраструктурата, които ще бъдат нужни, за да стане реалност мисията.

    Интересното е, че крайната цел на мисията е “независимост от Земята”, което означава, че намерението на агенцията е да засели хора на червената планета, а не само да ги изпрати и върне. “Също като с програмата Аполо, ние поемаме на това пътешествие в името на цялото човечество. За разлика от Аполо обаче, този път ще останем.” – се чете в доклада на НАСА.

    Мисията до Марс включва три основни стъпки. Първата е “предварителни изпитания”, които ще са съсредоточени предимно на Международната космическа станция. Става въпрос за тестване на технологии като 3D принтиране и животоподдържащи системи, които ще бъдат използвани в бъдещите мисии до Марс. На борда на МКС в момента астронавтите Скот Кели и Михаил Корниенко завършват първата “година в космоса”, което е важна стъпка към дългосрочните космически мисии.

    Продължете да четете

    Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.

    Вход Регистрация

    Още публикации

    Коментари

    ВАШИЯТ КОМЕНТАР

    Моля, въведете коментар!
    Моля, въведете името си тук

    Най-нови