Индианските войни в САЩ приключили към 1890 г. По това време всички племена на индианци или били признали поражението си и изпълнявали волята на Вашингтон, или били прогонени в Канада. Но останало едно от тях, което се смятало за непобедено. Това били семинолите.
Обикновено, когато стане дума за североамерикански индианци, повечето хора си представят ловци на бизони, яздещи мустанги, с великолепни украшения от орлови пера и кожени панталони с ресни. Но така изглеждали само онези, които живеели през ХІХ-ти век в прериите на Централна Северна Америка.
Сиуксите, арапахите, кайовите и команчите се сражавали в продължение на около 40 години срещу бледоликите, които заграбвали земите им. До 1890 г. обаче почти всички били принудени да положат оръжие и да се предадат. А единственият индиански народ, който никога не е капитулирал пред американската армия, живее и до днес на собствените си земи до брега на Атлантическия океан…
Продължете да четете
Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.
Вход Регистрация
