Изглежда републиканци и демократи са на едно мнение относно космическите програми на САЩ. С потенциален хаос, идващ с встъпване на нов президент, сенатът е на път да приеме двупартиен законопроект, даващ на НАСА $19.5 милиарда, за да продължи работата си върху мисия до Марс. Парите ще финансират и програмата за изпращане на астронавти на частни ракети до Международната космическа станция не по-късно от 2018г.

Милиардите са за следващата фискална година и се очаква със сигурност да бъдат одобрени от сената. Парите няма да бъдат дадени само за изследователска работа. Всъщност едно от условията за получаването им е НАСА да си постави за официална цел да изпрати пилотни мисии до Марс в рамките на 25 години.
Продължете да четете
Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.
Вход Регистрация
