Учените са открили “езеро” на дъното на Мексиканския залив. Но всеки, който дръзне да влезе в този басейн, намиращ се на дъното на морето, ще страда ужасно.
Ерик Кордес, доцент по биология в университета “Темпъл”, изследва това удивително езеро и описва своите открития в публикация в списание Oceanography.
“Това беше едно от най-невероятните неща в дълбините на морето. Спускаш се надолу, към океанското дъно и виждаш езеро или река, която тече. Почувствах се така, сякаш не съм на този свят”, споделя Кордес пред сайта Seeker.
Продължете да четете
Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.
Вход Регистрация
