Древният Египет е известен предимно с каменните си гиганти – пирамидите, които служели за гробници на фараоните. Въпреки това, не всички египетски владетели намирали последното си жилище там, и това не е единствената тайна на пирамидите. Макар археолозите да изучават вече не един век каменните исполини, едва наскоро те успяха да повдигнат завесата на тайната за това как египтяните ги издигали и защо в един исторически момент се отказали от тези строежи.
Древните египтяни започнали да строят пирамидите от незапомнени времена – още преди епохата на Древното Царство (2686-2134 пр. Хр.), което е широко известно с такива постройки като пирамидата на фараона Джосер, Розовата пирамида, пирамидите в Гиза и Медум. По-древните пирамиди обаче били десетки пъти по-малки. В тях погребвали не само фараони, но и високопоставени велможи. Но именно с началото на Древното Царство те станали гробници само за фараони.
Продължете да четете
Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.
Вход Регистрация


Да ама не,тези пирамиди ,както и други не са построени от хора!И до ден днешен с тази модерна техника не може да се вдигне 10-15тонен блок,особено на 145м.височина като Хеопсовата пирамида!Нормално е учени от цял свят, все още да изследват пирамидите,но не е да приписват строежа на същите на хората!ПИРАМИДИТЕ са построени от извън земни”анунаки”и те не са служели за гробници ,а за ориентири на техните космически кораби…такива може би има и на други планети!Но…винаги има едно но!!!Нека учените продължат…