Още

    Пирамидите сринали икономиката на Древен Египет

    Древният Египет е известен предимно с каменните си гиганти – пирамидите, които служели за гробници на фараоните. Въпреки това, не всички египетски владетели намирали последното си жилище там, и това не е единствената тайна на пирамидите. Макар археолозите да изучават вече не един век каменните исполини, едва наскоро те успяха да повдигнат завесата на тайната за това как египтяните ги издигали и защо в един исторически момент се отказали от тези строежи.

    Древните египтяни започнали да строят пирамидите от незапомнени времена – още преди епохата на Древното Царство (2686-2134 пр. Хр.), което е широко известно с такива постройки като пирамидата на фараона Джосер, Розовата пирамида, пирамидите в Гиза и Медум. По-древните пирамиди обаче били десетки пъти по-малки. В тях погребвали не само фараони, но и високопоставени велможи. Но именно с началото на Древното Царство те станали гробници само за фараони.

    Продължете да четете

    Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.

    Вход Регистрация

    Още публикации

    Коментари

    1. Да ама не,тези пирамиди ,както и други не са построени от хора!И до ден днешен с тази модерна техника не може да се вдигне 10-15тонен блок,особено на 145м.височина като Хеопсовата пирамида!Нормално е учени от цял свят, все още да изследват пирамидите,но не е да приписват строежа на същите на хората!ПИРАМИДИТЕ са построени от извън земни”анунаки”и те не са служели за гробници ,а за ориентири на техните космически кораби…такива може би има и на други планети!Но…винаги има едно но!!!Нека учените продължат…

    ВАШИЯТ КОМЕНТАР

    Моля, въведете коментар!
    Моля, въведете името си тук

    Най-нови