Още

    Сняг валя в Сахара за първи път от 37 години

    Пустинята Сахара е последното място, на което бихте очаквали да откриете сняг. Все пак е едно от най-сухите и горещи места на планетата, където средната годишна температура е 30°C. Но ето, че малкото пустинно градче Аин Сефра в Алжир осъмна с побелели дюни.

    Странният феномен е заснет от аматьор фотографа Карим Бучетата. „Всички бяха изумени да видят сняг в пустинята. Това е толкова голяма рядкост. Изглеждаше невероятно, докато снегът се трупаше по пясъка и станаха чудесни снимки. Снегът се задържа почти ден, след което се стопи.“

    Това е едва вторият път в новата история, когато в Сахара вали сняг. Спомените за предишния такъв случай са от февруари 1979г.

    Продължете да четете

    Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.

    Вход Регистрация

    Още публикации

    Коментари

    ВАШИЯТ КОМЕНТАР

    Моля, въведете коментар!
    Моля, въведете името си тук

    Най-нови