Отношението на хората към златото е странно. Химически, то не е интересно по никакъв начин – почти не реагира с никой друг елемент. Въпреки това, от 118-те елемента в периодичната таблица, златото е това, което хората са избрали за валута. Защо?
Защо не осмий, хром, хелий или дори сиборгий?
За да отговорим на този въпрос, трябва да разгледаме наличните елементи в периодичната таблица. Много бързо можем да отхвърлим някои от тях, намиращи се в дясната част на таблицата. Там са подредени благородните газове и халогени. Един газ никога не би бил подходящ за валута. Не е практичен за разнасяне наоколо, нали? Освен това, газовете нямат цвят и това доста затруднява разпознаването им.
Продължете да четете
Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.
Вход Регистрация
