Още

    Защо златото е толкова ценно?

    Защо златото е толкова ценно?Отношението на хората към златото е странно. Химически, то не е интересно по никакъв начин – почти не реагира с никой друг елемент. Въпреки това, от 118-те елемента в периодичната таблица, златото е това, което хората са избрали за валута. Защо?

    Защо не осмий, хром, хелий или дори сиборгий?

    За да отговорим на този въпрос, трябва да разгледаме наличните елементи в периодичната таблица. Много бързо можем да отхвърлим някои от тях, намиращи се в дясната част на таблицата. Там са подредени благородните газове и халогени. Един газ никога не би бил подходящ за валута. Не е практичен за разнасяне наоколо, нали? Освен това, газовете нямат цвят и това доста затруднява разпознаването им.

    Продължете да четете

    Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.

    Вход Регистрация

    Още публикации

    Коментари

    ВАШИЯТ КОМЕНТАР

    Моля, въведете коментар!
    Моля, въведете името си тук

    Най-нови