В нощта на 15 срещу16 март 1917 г. руският император Николай II абдикирал – и веднага след това бил поставен под домашен арест с цялото си семейство. Местата на задържане многократно се променяли до 17 юли 1918 г., когато той, съпругата му, всичките им деца и няколко слуги били зверски разстреляни (някои от децата доубити с щикове) в Екатеринбург.
Шестнадесет месеца царското семейство се измъчвало в неволя – и никой от европейските монарси не направил дори бегъл опит да ги спаси от руските революционни власти! Как е възможно? Или може би е имало някакви тайни преговори?

„Братовчедът Вили“
„Скъпи братовчеде Вили“ – така Николай II и съпругата му, императрица Александра Фьодоровна, наричали германския император Вилхелм II в писмата си до него. Той бил първи братовчед на императрицата и втори – на императора.
Продължете да четете
Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.
Вход Регистрация
