Още

    Какво ще стане, ако пчелите изчезнат?

    Какво ще стане, ако пчелите изчезнат?Пчелите произвеждат сладък мед и жилят лошо, но ролята им в хранителното производство е много по-голяма като основни опрашители на повечето цъфтящи растения. Популациите на медоносната пчела намаляват през последните 50 години и възникват притеснения как това ще се отрази на планетата.

    1/3 от храната ни има нужда да бъде опрашвана от насекоми, а медоносните пчели са отговорни за по-голямата част. Това определено е доста. Ще загине ли човечеството, ако пчелите изчезнат?

    Краткият отговор: не. В Северна Америка например, допреди няколко века, не е имало медоносни пчели. Местното население се е хранело предимно с тиква, боб, слънчоглед, кестени и различни диви плодове, всички от които опрашвани от други видове пчели.

    Продължете да четете

    Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.

    Вход Регистрация

    Още публикации

    Коментари

    ВАШИЯТ КОМЕНТАР

    Моля, въведете коментар!
    Моля, въведете името си тук

    Най-нови