Още

    Там, където Международната космическа станция ще умре

    Студената бездна на океанското дъно е най-близкото за земляните до условията на космоса. Там не живее нищо и никой не ходи. Смразяващо, мрачно и празно е. Край бреговете на Нова Зеландия обаче, Тихият океан е дом на може би най-странното гробище в света: така нареченото космическо гробище се е превърнало в лобно място за стотици космически апарати.

    В орбита около Земята във всеки даден момент има хиляди сателити и отломки, но какво се случва, когато им свърши горивото или приключат мисиите си? В общи линии трябва да се разкарат от небето, за да не пречат на другите сателити.

    Продължете да четете

    Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.

    Вход Регистрация

    Още публикации

    Коментари

    ВАШИЯТ КОМЕНТАР

    Моля, въведете коментар!
    Моля, въведете името си тук

    Най-нови