Още

    Защо хората се раждат толкова безпомощни?

    Когато сте се родили, не сте имали никаква защита срещу хищниците и не сте можели да ходите с месеци, а за да се научите да вършите нещо малко по-сложно са ви били нужни години. Защо хората се раждат толкова беззащитни?

    Една дългогодишна теория сред еволюционните биолози е, че човешките бебета са напълно зависими след раждането си, защото сме двукраки. Изправената ни стойка ограничава ширината на родилния канал, а с тов и размера на бебето, което може да мине през него.

    Сега обаче, нови открития оспорват тази идея, насочвайки вниманието към по-важен фактор – метаболизма на майката. Според новата теория, зародишът не може да порасне повече и да консумира повече енергия.

    Продължете да четете

    Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.

    Вход Регистрация

    Още публикации

    Коментари

    1. Пълни глупости! Човекът е хибриден вид. Резултат на генетичен експеримент. И това е само още едно доказателство, че не сме се появили по естествен път, на замята.

    ВАШИЯТ КОМЕНТАР

    Моля, въведете коментар!
    Моля, въведете името си тук

    Най-нови