Още

    Защо испанците помолили за барут враговете-американци?

    Много страни искат да притежават тропически остров в Тихия океан.

    Гуам, най-големият остров от Марианската линия, бил собственост на испанците от 1668 г., когато те създали там мисия. Но изминали 200 години и ето, че през 1898 г. Испания била пред война със САЩ…

    Мадрид изобщо не се опитвал да изгради защита на Гуам, въпреки неговата стратегическа ценност – просто испанските амбиции в световен мащаб отдавна се били смалили по мащаби. Последните новини от Испания дошли при губернатора на острова на 14 април 1898 г. – 14 дни преди началото на американо-испанската война.

    Продължете да четете

    Влезте или се регистрирайте безплатно, за да отключите цялата статия.

    Вход Регистрация

    Още публикации

    Коментари

    ВАШИЯТ КОМЕНТАР

    Моля, въведете коментар!
    Моля, въведете името си тук

    Най-нови